WIZYTA W ŚRODOWISKOWYM DOMU SAMOPOMOCY 

16 MARCA 2023

Dziś razem z Panią Dyrektor Bożeną Mazur, Panią Kamilą Plumińską - Błoszyk zaangażowaną w prace Samych Swoich oraz grupą uczniów starszych klas  naszego Ośrodka, miałam okazję poznać Szefa i pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Mosinie. Nie piszę, że miałam przyjemność poznać przebywające tam osoby niepełnosprawne. Te Panie i tych Panów przecież dobrze znam. Są mi bardzo bliscy. To  absolwenci naszego Ośrodka. Cudownie miłe spotkanie po latach. Zaskakujące i dynamiczne powitanie z podopiecznymi Domu, którzy jeszcze niedawno uczęszczali do naszej Szkoły Przysposabiającej do Pracy.  Szalona radość Adama ze spotkania Martyny, jeszcze  do stycznia koleżanki z tej samej klasy.                   

Domem jestem zachwycona. Piękna, stonowana aranżacja wnętrz, ciekawe sale zajęć, życzliwi i empatyczni pracownicy. Interesujące zajęcia proponowane dorosłym podopiecznym.  Najważniejsze, że Dom, po tylu latach zabiegania o taka placówkę dla dorosłych niepełnosprawnych w Mosinie, WRESZCIE powstał (!!!) i absolwenci naszego SOSW mogą nadal kreatywnie uczestniczyć w życiu społecznym.

 Dzięki za miłe przyjęcie. Liczymy na solidną współpracę. Myślę, że mamy wiele pomysłów i doświadczeń, którymi możemy się nawzajem obdarować. Dziękuję i pozdrawiam. I proszę... prześlijcie mi przepis na tę porcelanę.

Janina Röskau