Dnia 29.11.2019 w sali SOSW w Mosinie przy ulicy Kościelnej spotkali się uczniowie klas  IVa , Va, VIa. Celem spotkania było rozbudzanie zainteresowań bogactwem i różnorodnością tradycji ludowych w krajach Europy – wróżby w wigilię św. Andrzeja.

W dniach 13 i 20 listopada odbyły się warsztaty dla rodziców i terapeutów z Ośrodka: „Co ma ręka do gadania” oraz w ramach współpracy z przedszkolem w Czempiniu: „Grafomotoryka – sprawna ręka w pracy z dzieckiem w przedszkolu”.

W ramach projektu „ Inkluzja – wyższy poziom integracji” realizowanego przy współpracy z  Fundacją z Sercem z Puszczykowa, przy wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego i PEFRON - uczniowie i absolwenci naszego Ośrodka w okresie od września do listopada uczestniczą w dodatkowych bezpłatnych zajęciach: grach i zabawach grupowych aktywizujących społecznie oraz kursie fryzjersko – kosmetycznym.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Mosinie ma przyjemność zaprosić do udziału w VI Wielkopolskim Rajdzie Integracyjnym Osób Niepełnosprawnych “Rowerami i z kijkami po Wielkopolskim Parku Narodowym",

W ramach kompleksowej rehabilitacji prowadzonej w naszym Ośrodku raz w tygodniu odbywają się wyjazdy na zajęcia hipoterapii do zaprzyjaźnionej stajni.

Kolejne spotkanie naszej sympatycznej grupy: