Fundacja Stworzenia Pana Smolenia

Współpraca naszego Ośrodka z Fundacją Stworzenia Pana Smolenia trwa nieprzerwanie praktycznie od samego momentu jej powstania.

Początkowo opierała się na korzystaniu z zajęć hipoterapii, które są uzupełnieniem kompleksowej rehabilitacji w sferze ruchowej, psychicznej oraz społecznej naszych podopiecznych.

Wraz z biegiem lat i rozwojem Fundacji powstaje wiele projektów, dzięki którym nasi uczniowie mogą korzystać z zajęć hipoterapii nieodpłatnie.

Od sześciu lat corocznie w okolicach Dnia Dziecka na terenie stadniny odbywa się Piknik na Końskiej Polanie, któremu towarzyszy wiele atrakcji przygotowywanych wspólnie przez przyjaciół Fundacji oraz uczniów i pracowników naszego Ośrodka.

Dzięki uprzejmości p. Joanny Kubisy, niektórzy uczniowie nabywają umiejętności jazdy konnej jak również woltyżerki. Efekty ogromnej pracy i determinacji instruktorów można oglądać na Cavaliadzie odbywającej się corocznie na MTP, podczas której nasi podopieczni mają zaszczyt występować.

W podziękowaniu za poświęcony czas i niejednokrotnie dużo nerwów pomagają przy koniach oraz pracach porządkowych na terenie stajni – a tam zawsze jest coś do zrobienia.

Fundacja to nie tylko zwierzęta, przy których nasza młodzież uczy się empatii, pokory i odpowiedzialności, ale przede wszystkim ludzie tam pracujący; instruktorzy, terapeuci, wolontariusze, którzy gwarantują profesjonalizm, zaangażowanie oraz wspaniałą atmosferę.

Zapraszamy na stronę Fundacji: http://www.fundacja-smolenia.org

A gdy znajdziecie wolną chwilę to warto ją poświęcić, aby odwiedzić to magiczne miejsce osobiście.