20.01.2020r. uczniowie klasy 5a i 5b z ul. Kościelnej wzięli udział w zajęciach dotyczących "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa" w Bibliotece Miejskiej im. M. Musierowicz Centrum Animacji i Kultury w Puszczykowie. Bibliotekarka - pani Justyna - przybliżyła dzieciom bohaterów książki oraz najważniejsze wydarzenia rozgrywane w powieści.

20 grudnia 2019r. na ul. Kościelnej odbyła się szkolna wigilia z udziałem uczniów, dyrekcji ośrodka, nauczycieli oraz pracowników szkoły. W czasie spotkania utrwaliliśmy polskie świąteczne tradycje i obyczaje, składaliśmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy i pastorałki przy akompaniamencie p. Łukasza Jankowiaka, próbowaliśmy świątecznych potraw,

Pod koniec października w ramach programu ERASMUS + mobilność, w celu nauki języka angielskiego wybrałam szkolenie w Wielkiej Brytanii w Lake School  w Oxfordzie. Szkoła ta ma 40-letnie doświadczenie w prowadzeniu kursów nauki języka angielskiego dla chętnych z całego świata,

Kolejne spotkanie z cyklu „Poranek z książką” odbyło się 11 grudnia w Centrum Inicjatyw Rodzinnych w Poznaniu.

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli w Mosińskim Ośrodku Kultury. 19 grudnia o wyznaczonej godzinie wszystkie klasy wraz z pracownikami szkoły udały się  na salę, w której miała odbyć się świąteczna impreza.

5 grudnia uczniowie klas 1a, 2a i 3a wzięli udział w mikołajkowym spotkaniu w ramach projektu „Poranek z książką”.

Kurs języka hiszpańskiego odbywał się w Malaca Instituto. Kurs skupiał się na wszystkich aspektach języka hiszpańskiego: mówienie, pisanie, czytanie oraz słuchanie. Podczas zajęć, uczestnicy kursu podnoszą nie tylko poziom języka hiszpańskiego ale również poznają hiszpańską kulturę.

10 grudnia, tradycyjnie jak co roku, na kościańskim basenie uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w mikołajkowych zawodach pływackich.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Mosinie po raz drugi bierze udział w projekcie międzynarodowym, współpracując z AIESEC - największą na świecie, niezależną organizacją prowadzoną przez młodych ludzi, działającą w 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym.

W środę 27 listopada duża grupa uczniów z naszego Ośrodka wybrała się do zaprzyjaźnionego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gaju.