Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Gaju

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka i jest w tym wiele prawdy. Z pewnością potwierdzą to podopieczni naszego Ośrodka, którzy odnaleźli swoich czworonożnych przyjaciół w Schronisku dla Bezdomnych zwierząt w Gaju. Schronisko to funkcjonuje pod patronatem Fundacji dr Lucy, a jego misją jest zrealizowanie marzenia, by każde zwierzę miało swój spokojny kąt, by było syte, bezpieczne i kochane.

Dlaczego właśnie Schronisko w Gaju? To miejsce, którego nie sposób opisać, tam po prostu trzeba pojechać i poczuć moc pozytywnej energii, łączącej ludzi o ogromnych sercach i pasji, dla których głównym celem jest dobro zwierząt. Hasło przewodnie Schroniska nie bez powodu brzmi: „W Gaju jak w raju”. Tutaj, choć na chwilę można porzucić codzienne troski, poprzytulać się do psów, wspólnie pobawić się i beztrosko pobiegać.

Wspólne wartości i wzajemny pozytywny wpływ spotkań naszych podopiecznych z psami, zaowocowały powstaniem projektu „Podaj łapę” realizowanego w ramach współpracy pomiędzy naszym Ośrodkiem, a Schroniskiem. Podczas zajęć stolarskich nasi uczniowie wykonali wspaniałą budę dla psa. Obecnie buda służy podopiecznym Schroniska. Podczas kolejnej wizyty w Gaju zawieźliśmy naszym Przyjaciołom drobne upominki. Wzięliśmy również udział w programie telewizyjnym opowiadającym o Schronisku.

Przed nami jeszcze wiele wspólnych inicjatyw. To dopiero początek naszej przygody. Wyruszamy z plecakiem pełnym pomysłów i nie brakuje nam sił do ich realizacji. Trzymajcie za nas kciuki i zapraszamy do śledzenia naszych wspólnych działań.

Zainteresowanych – zapraszamy do odwiedzenia strony: http://schroniskogaj.pl/