20 lat minęło

20-LECIE OŚRODKA

https://powiat.poznan.pl/film-item/21-pazdziernika-2020-38/

https://telewizjastk.pl/wiadomosci/czytaj/z-korczakiem-w-przyszlosc

Film ilustrujący obchody 20-lecia Ośrodka

 Film ilustrujący obchody 20-lecia Ośrodka

Wernisaż Wystawy Fotografii Historycznej i Prac Uczniów pt." Z Korczakiem w przyszłość". Wystawa została wykonana z okazji 20-lecie istnienia SOSW im. J. Korczaka w Mosinie, przez nauczycieli naszego Ośrodka we współpracy z Instruktor Galerii Historycznej p. Agnieszką Beretą. Wernisaż uświetniła swoim recitalem, skrzypaczka klasyczna p. Karolina Sydorowicz LinViolin
Wystawę można oglądać do 22 listopada 2020r. w Galerii Sztuki w Mosinie. Zapraszamy!

 https://www.facebook.com/soswmosina/posts/2740115266307159

 

Historia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Mosinie z okazji 20-lecia.

https://www.youtube.com/watch?v=-u75Q1UeADM

 

Wernisaż Wystawy Fotografii Historycznej i Prac Uczniów pt." Z Korczakiem w przyszłość". Wystawa została wykonana z okazji 20-lecie istnienia SOSW im. J. Korczaka w Mosinie, przez nauczycieli naszego Ośrodka we współpracy z Instruktor Galerii Historycznej p. Agnieszką Beretą. Wernisaż uświetniła swoim recitalem, skrzypaczka klasyczna p. Karolina Sydorowicz.
Wystawę można oglądać do 22 listopada 2020r. w Galerii Sztuki w Mosinie. Zapraszamy!  
 
 

https://www.youtube.com/watch?v=XeP0Rn1GPis

 

 

Film na 20-lecie Ośrodka

Zanim epidemia znów  zamknęła nas w domach  - aktorzy  teatru szkolnego "Kółeczko"  nagrali film pt. "Król Maciuś Pierwszy". Scenariusz powstał na motywach powieści  patrona Ośrodka - Janusza Korczaka. Opowiada o perypetiach młodego króla, który obejmuje tron po śmierci ojca i zastanawia się, jak rządzić swoim państwem. Chciałby być władcą sprawiedliwym i dobrym. Czy odnajdzie właściwą drogę?
Film powstał z okazji 20-lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Mosinie. Zdjęcia nagrywane były w otoczeniu pięknego pałacu w Rogalinie. W role bohaterów wcielili się  szkolni aktorzy: uczniowie klasy 6a oraz  8A SP. Nad scenariuszem  i reżyserią czuwali opiekunowie teatru "Kółeczko", za kamerą stanął pan Łukasz Jankowiak, on również zajął się  montażem i udźwiękowieniem całości. Bardzo dziękujemy Dyrekcji Muzeum  w Rogalinie za umożliwienie nakręcenia filmu na terenie parku. Dziękujemy także Dyrekcji Ośrodka za wsparcie okazywane twórcom i niezmienną wiarę w ich talent.

https://www.youtube.com/watch?v=BJlPzgmAQQg