Informacja Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. J. Korczaka w Mosinie o działaniach podjętych z powodu zawieszenia zajęć dydaktyczno- wychowawczych w Ośrodku

Informuję, że zgodnie z decyzją MEN od 12 do 10 kwietnia 2020 roku zajęcia dydaktyczne w Ośrodku zostają zawieszone.

  • 12 i 13 marca br. nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze w godzinach 8:00-15:00.
  • Z dniem 11 marca zawieszamy zajęcia Zespołów Wczesnego wspomagania Rozwoju Małego Dziecka,  które odbywają się w budynku na ulicy Topolowej.
  • Uczniowie branżowej szkoły I stopnia będący młodocianymi pracownikami nie uczęszczają do szkoły. Realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach.

Sekretariat czynny w godzinach od 9:00 do 11:00.

18 lutego 2020 roku w ramach projektu edukacyjnego „Radiokomunikacja dla każdego” odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział uczniowie z klas: 2 i 3a SP oraz 4a SP

21 lutego na scenie Mosińskiego Ośrodka Kultury odbyło się przedstawienie pod tytułem "Olimpiady czas". Przeniosło ono widzów do krainy starożytnej Grecji, na górę Olimp i przybliżyło zgromadzonym wydarzenia, które dały początek Igrzyskom Olimpijskim. 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Mosinie po raz drugi  uczestniczył w projekcie międzynarodowym współpracując z AIESEC  największą na świecie, niezależną organizacją prowadzoną przez młodych ludzi, działającą w 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym.

Dnia  4 marca b.r. uczniowie klas 5 i 6 SP z ul. Kościelnej wzięli udział w lekcji z cyklu „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – szkolny DKF”. Tematem spotkania był wielokrotnie nagradzany film „Supa Modo”. Opowiada on o losach śmiertelnie chorej dziewczynki, która odnalazła w sobie nadzwyczajne moce.

Celem naszej wyprawy w programie Erasmus+ był mały nadbałtycki kraj – Łotwa. Na miejsce naszego pobytu wybrałyśmy Rygę - stolice Łotwy. Ma ona niewielką powierzchnię:  304 m2 oraz liczy niewiele ponad 1,9 miliona mieszkańców. Z tego względu  wybrałyśmy Łotwę na miejsce doskonalenia języka rosyjskiego i poznanie go od podstaw,

W dniach 17-20.02.2020 w ramach eTwinningu i programu Erasmus Plus realizowaliśmy projekt „Tydzień naleśnika”. Program był realizowany w ramach zajęć rewalidacyjnych  w klasach 4a, 4b, 5, 6, 7, 8.

W celu uatrakcyjnienia cotygodniowych wyjazdów na kościańską pływalnię oraz nabywania nowych umiejętności związanych z innymi dyscyplinami sportowymi, grupa uczniów z naszego Ośrodka odbyła zajęcia na lodowisku.

Dnia 20.02.2020 w ramach programu Erasmus+ odbyło się „Spotkanie  Irlandii z Hiszpanią”. Celem głównym spotkania było kształtowanie umiejętności planowania podróży z uwzględnieniem warunków pogodowych.

22 stycznia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – Szkolny DKF". Uczestniczyli w nich uczniowie klas 5 i 6 z ul. Kościelnej. Motywem przewodnim spotkania były nasze refleksje po obejrzanym filmie "Życie wg Nino". Opowiadał on o chłopcu, który stracił mamę. W swoim smutku nawiązał kontakt ze zwierzętami – i zaczął z nimi rozmawiać. W ten sposób uporał się z ciężkimi przeżyciami.