Święto pieczonego ziemniaka

Dnia 4 października  2022 roku,  w Dniu Zwierząt, uczniowie
z ulicy Kościelnej obchodzili święto pieczonego ziemniaka. Impreza odbyła się na Osowej Górze- Pożegowo, dokąd uczestnicy dotarli bawiąc się w podchody.  W czasie rajdu uczniowie podzieleni na dwie grupy rozwiązywali zadania i zagadki związane ze zwierzętami , stacją Osowa Góra, Wielkopolskim Parkiem Narodowym, sanatorium
w Ludwikowie. Grupa uciekająca zostawiała liczne znaki oraz zmyłki dla grupy uciekającej. Ostatecznie obydwie grupy, pokonując dystans ponad 6,5 km, dotarły na miejsce ogniska. Mimo lekkiego zmęczenia,  na twarzach uczniów malowały się uśmiechy. Na miejsce została też dowieziona grupa uczniów o najmniejszej sprawności, po wcześniejszym wykonaniu zadań z podchodów.  Po dotleniającym spacerze, uczestnicy bardzo ochoczo przystąpili do pieczenia kiełbasek nad ogniskiem, następnie ich konsumpcji wraz z pieczoną pyrą  i smacznym  gzikiem. Integrowali się również podczas zabaw ruchowych.  Impreza zakończyła się konkursem z tematyki podchodów i słodką niespodzianką. 

Bardzo dziękujemy dyrektorowi WPN za możliwość bezpłatnego skorzystania z terenu parkingu wraz z ogniskiem oraz za udostępnienie drewna.

              Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę.

M. Bąkowska,

E. Urbaniak,

Ł. Jankowiak