Dzień pieczonego ziemniaka – pożegnanie lata

Coroczną tradycją w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Korczaka jest „Dzień pieczonego ziemniaka – pożegnanie lat”. W tym roku impreza ta odbyła się w ostatni dzień kalendarzowego lata – 22 września.

Uczniowie przy ulicy Topolowej w grupach wiekowych mogli zmierzyć się w licznych konkurencjach sportowo – sprawnościowych m. in. w slalomie, wspinaczce na piramidzie z liny, skokach przez drabinkę koordynacyjną, a także pokonanie równoważni. Oczywiście w roli głównej każdej konkurencji był ziemniak. Zabawy te zostały specjalnie przygotowane dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej z lekką niepełnosprawnością intelektualną, a także dla uczniów 1-6 szkoły podstawowej z umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością intelektualną. Natomiast dla najstarszych klas szkoły podstawowej przy ulicy Topolowej i klas przysposabiających do pracy zostały przygotowane podchody na terenie Ośrodka z licznymi zagadkami i konkurencjami sprawnościowymi.

Tego dnia uśmiech nie schodził z twarzy uczniów i pracowników Ośrodka. A nagrodą za aktywność, pokonywanie trudności i dobrą zabawę było piękne słońce, które towarzyszyło nam przez cały czas trwania imprezy a także przygotowany dzień wcześniej gzik z pyrą.

Wszystkim dziękujemy za dobrą zabawę i zapraszamy już za rok.

Anna Skorczyk

Iwona Konieczna

Jagoda Rawecka

Martyna Szymkowiak

Mirka Pierzchlewicz

Magdalena Grześkowiak