Święto Pieczonego Ziemniaka

Dnia 5 października  2021 roku  uczniowie z ulicy Kościelnej obchodzili święto pieczonego ziemniaka. Impreza odbyła się na Osowej Górze - Pożegowo, dokąd uczestnicy dotarli pokonując pieszo  odcinek z ulicy Kościelnej.  W czasie rajdu,  uczniowie idąc wraz ze swoimi opiekunami,  pokonywali trasę wykonując kartę pracy związaną z głównym bohaterem imprezy. Pojawiły się również zagadnienia związane z lokalnymi miejscami. Uczniowie mieli również za zadanie, pozbierać różne gatunki liści i po dotarciu na metę posegregować je wg pomocniczych obrazków. Hasłem przewodnim uprawniającym do uczestniczenia w imprezie była sekwencja: ”PYRA Z GZIKIEM” (rozwiązanie krzyżówki).

Po dotleniającym spacerze, uczestnicy bardzo ochoczo przystąpili do pieczenia kiełbasek nad ogniskiem, następnie ich konsumpcji wraz z pieczoną pyrą z ogniska i  smakowitym gzikiem. Uczniowie sprawdzili również swoje umiejętności w szeregu zabaw związanych z pyrą: sadzenie ziemniaków oraz wykopki, przerzucanie pyry na ręcznikach, najdłuższa obierka, przeciąganie liny, bocce.  Po skończonej zabawie uczniowie otrzymali klasowe dyplomy i udali się pieszo do szkoły.

Bardzo dziękujemy dyrektorowi  WPN za możliwość bezpłatnego skorzystania z terenu parkingu wraz z ogniskiem oraz za udostępnienie drewna. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę.

E. Urbaniak M. Bąkowska, Ł. Jankowiak