We wrześniu 2019 nasz Ośrodek rozpoczął  realizację programu Erasmus + Mobilność. Program Erasmus + mobilność ma na celu poprawę jakości pracy Ośrodka uwzględniając jej wymiar europejski

i wspierając aktualne priorytety europejskie. Założeniem programu jest rozwój Ośrodka.  Udział w programie Erasmus + Mobilność to perspektywa rozwoju szkoły oraz efektywniejszej edukacji dzieci i młodzieży. Projekt obejmuje szkolenia i dokształcanie kadry nauczycielskiej na szkoleniach zagranicznych, a także nawiązywanie długofalowej współpracy szkoły z instytucjami zagranicznymi.

W ramach programu ERASMUS + mobilność ,w celu doskonalenia języka angielskiego wybrałam szkolenie na Cyprze w szkole „English in Cyprus”. Szkoła ta od 12 lat prowadzi zajęcia dla osób z całego świata, które chcą pogłębić swoje umiejętności ze znajomości języka angielskiego. Jednocześnie szkoła „English in Cyprus” zapewnia bogaty program zajęć popołudniowych, które pozwalają na poznanie tradycji, kultury, zabytków i kuchni cypryjskiej. W związku z tym ,że wszyscy Cypryjczycy dla, których językiem urzędowym jest język grecki i turecki, mówią także płynnie w języku angielskim, nauka języka angielskiego łączy przyjemne z pożytecznym.
W ramach dwutygodniowego pobytu miałam możliwość zwiedzenia całej wyspy i poznania wspaniałej cypryjskiej kultury.

Uczestnictwo w szkoleniu dało mi możliwość odświeżenia znajomości języka, poznania nowoczesnych metod uczenia i innowacyjnych form doskonalenia. Była to wyjątkowa okazja umożliwiająca zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do twórczego zarządzania szkołą przez wprowadzanie innowacyjnych metod nauczania, zaangażowania szkoły w międzynarodowe projekty zarówno na poziomie nauczycieli jak i uczniów.

Renata Pawłowicz