Dnia 10 lutego o godzinie 16:00 świetlica główna w internacie stała się miejscem poznania historii karnawału.  Pani Katarzyna Judek (wychowawca internatu)  zaprezentowała bieg dziejów karnawału, czyli okresu zimowych zabaw.  Wykład bardzo zaciekawił wychowanków, którzy chętnie włączyli się w odkrywanie tajemnic tego okresu.

Przedstawiono  historię  karnawału na świecie i w Polsce. Wiele słów, określeń nabrało nowego znaczenia i zrozumienia zwyczajów związanych z karnawałem. Wychowanków bardzo zaciekawiły barwne zdjęcia strojów, masek z weneckiego karnawału czy Rio de Janerio. Przedstawiono także nasze polskie tradycje z Krakowa, Warszawy, Śląska Opolskiego i wielu innych regionów kraju. Wychowankowie zdumieni byli, iż mamy taką mnogość zwyczajów czy obrzędów, a wszystko po to, by zapewnić sobie szczęście na nowy rok.  Historię karnawału zakończyliśmy prezentacją wykonania maski z bandaża gipsowego, by każdy mógł przygotować własną maskę na zabawę karnawałową i zaprezentować ją szerszemu gronu. Podczas zabawy wyróżnimy i nagrodzimy  najciekawsze maski.

Na koniec zaprosiliśmy wszystkich na wspomnianą wcześniej zabawę, która odbędzie się 18.02.2020r. w świetlicy internatu. Zapewniamy świetną zabawę,  dobrą muzykę oraz liczne konkursy. Relacje zdamy niebawem.

Katarzyna Judek

Piotr Wierzejewski