Z życia harcerza

Pewno zastanawiają się Państwo, co słychać u naszych harcerzy. Oj, wiele się dzieje!

Po wielkim sukcesie na festiwalu harcerskim „Złota Nutka” zostaliśmy zaproszeni na warsztaty muzyczne do szkoły mollDur. Druh Piotr zaprezentował nam wiele ciekawych instrumentów, wytłumaczył ich sposób działania, a każda chętna osoba mogła spróbować swoich sił w grze na nich.

W kwietniu wzięliśmy udział w „pirackiej” zbiórce, gdzie czekało nas mnóstwo atrakcji. Aby wszystko mogło się rozpocząć, trzeba było odszyfrować list, który druhnom zostawił pirat. Następnie udaliśmy się do wskazanego w nim miejsca i odnaleźliśmy tor przeszkód. Zadaniem poszukiwaczy było przejście po linie i odkopanie z dna morza naszego statku, w którym znajdował się skarb. By uzyskać klucz do skarbu harcerki i harcerze musieli zaśpiewać jakąś piękną piosenkę. Więc zaśpiewaliśmy świetnie nam znaną “Stokrotkę”. Otworzyliśmy skrzynię, a w środku czekała na nas słodka przekąska.

W maju uczestniczyliśmy w zbiórce szczepu, na której udaliśmy się do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Na początku mieliśmy możliwość oglądania przez lornetkę wyspy zamkowej oraz wysłuchania opowieści przewodnika na temat gatunków roślin oraz zwierząt, które żyją w WPNie. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze, gdzie oglądaliśmy mapy parku, ryby, zwierzęta, które możemy spotkać w lesie oraz gablotki z owadami.

Również w maju odbył się biwak naszej drużyny. Pierwszego dnia harcerze dowiedzieli się, w jaki sposób poprawnie spakować się na obóz. Po kolacji mieliśmy wieczór filmowy. Oglądaliśmy "Piotrusia Pana i Wendy". W drugim dniu biwaku uczyliśmy się rozpoznawania stron świata przy pomocy kompasu, a także ugotowaliśmy pyszne leczo z zakupionych samodzielnie produktów.

 W czerwcu, na zakończenie Roku Harcerskiego, wybraliśmy się na rajd po Wielkopolskim Parku Narodowym, na którym rozwiązywaliśmy różne zadania związane z tematyką zbliżającego się obozu. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi ochoczo maszerowali przez las.

Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek, a już za dwa tygodnie spotkamy się znowu na obozie harcerskim w Lginiu. Czeka nas moc niezapomnianych wrażeń, wspaniałych przygód i nowych przyjaźni.

Czuwaj!

Anita Sobecka