„Segregacja i co dalej?” - lekcja realizowana w ramach projektu edukacyjnego „Opiekun Przyrody”

17.11.2022 r. uczniowie klas 1B, 4B, 5B, 6A i 8B SPU uczestniczyli w lekcji pt. „Segregacja i co dalej?”, realizowanej w ramach projektu edukacyjnego "Opiekun Przyrody". Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się czym jest recykling, a także poznali zasady segregowania śmieci. Uczestnicy projektu wykonali plakat dotyczący recyklingu i segregacji odpadów, a następnie wspólnie posortowali śmieci. Segregowanie odpadów nie sprawiło uczniom wiele trudności – w chwilach wątpliwości sprawdzali zasady sortowania śmieci na Ulotce „Segregacja śmieci, zrób to dobrze” zamieszczonej na stronie internetowej Urzędu Miasta Mosiny. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się również jak długo rozkłada się plastik i dlaczego tak ważne jest powtórne wykorzystywanie zużytych surowców.

Zgodnie z zasadami życia "Zero Waste" uczniowie przygotowali jesienne stroiki wykorzystując do ich stworzenia samodzielnie zebrane dary jesieni - szyszki, żołędzie, orzechy, ziarna oraz gałęzie, a także niepotrzebne słoiki - tym samym dając im drugie życie. Piękne stroiki ozdabiają parapety szkolnych sal.

W celu usprawnienia komunikacji podczas zajęć uczniowie korzystali z Mówika. Dzięki komunikacji alternatywnej uczestnicy projektu byli aktywni i chętnie odpowiadali na zadawane pytania.

Nauczyciele prowadzący projekt: Monika Golonka, Martyna Tomczak, Liliana Jankowska