Laboratoria przyszłości

w SOSW im. J. Korczaka w Mosinie

W ramach inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów nasz Ośrodek został zaopatrzony w nowoczesny sprzęt.

Uczniowie SOSW im. Janusza Korczaka w Mosinie podczas lekcji informatyki i geografii korzystają z nowoczesnych technologii, tworząc pierwsze wydruki 3D na zakupionej drukarce do druku 3D i rozwijając kreatywność i umiejętności manualne podczas korzystania z długopisów 3D Creality.

Pierwszymi naszymi pracami jest stworzenie mapy Polski z pasowością rzeźby terenu, jak również kształt Polski z barwami narodowymi.

Na drukarce 3D udało nam się wydrukować kostki do gry, statek i mapkę Polski.

Dobrota Prentka

 

Laboratoria przyszłości

W ramach realizacji programu Laboratoria przyszłości do pracowni komputerowej otrzymaliśmy długopisy 3D i drukarkę 3D.

Uczniowie SOSW im. Janusza Korczaka w Mosinie podczas lekcji informatyki i geografii korzystają
z nowoczesnych technologii, tworząc pierwsze wydruki 3D na zakupionej drukarce do druku 3D. Staraliśmy się, aby wydruki miały swoje długoterminowe zastosowanie, dalsze przeznaczenie lub też służyły jako nagrody. Wśród nich były ozdoby świąteczne, medale na konkurs ortograficzny, kostki do gry, ćwierkające ptaszki na wodę itp. – na nagrody. Wydruki i projektowanie z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.  

Uczniowie rozwijali kreatywność i umiejętności manualne podczas korzystania z długopisów 3D Creality. Służyły nam one na lekcjach techniki, informatyki i geografii. Uczniowie z dużym zaangażowaniem tworzyli ozdoby choinkowe, ozdoby wielkanocne, czy też utrwalali wiadomości z geografii tworząc pasy ukształtowania terenu w Polsce. Dzięki nowym środkom dydaktycznym uczniowie chętniej angażują się w tok lekcji.