Ośrodkowi Siłacze w Puszczykowie

7 lipca  zaprzyjaźniony Dom Pomocy Maltańskiej z Puszczykowa zaprosił nas do wspólnych zmagań sportowych  -  Malta Strong 2021. Była to już osiemnasta edycja tych zawodów, która niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem zawodników.

Nasz Ośrodek reprezentowała silna drużyna, w skład której wchodzili : Michalina Bulczyńska, Nikola Bulczyńska. Dawid Koberski, Oskar Koberski, Kornel Pawłowski- Duszczak i Patryk Kycia.

Pomimo wakacji reprezentacja SOSW im. J. Korczaka w Mosinie stawiła się już od rana w Puszczykowie. Zawodnicy byli przygotowani do walki o podium w trudnych, siłowych zawodach sportowych. Współzawodniczyliśmy z wieloma innymi drużynami z placówek funkcjonujących na terenie Powiatu Poznańskiego :  DPM w Puszczykowie (gospodarze zawodów), Środowiskowe Domy Samopomocy w Swarzędzu i Kórniku, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Owińskach, Konarzewie, Otuszu, Swarzędzu, Pobiedziskach, Drzązgowie i Poznaniu.

W niektórych momentach można było zauważyć w oczach naszej reprezentacji strach , np. przed rozgrywkami na Rodeo Byku. Pot na czołach naszych zawodników lał się podczas konkurencji nazwanych przez organizatorów: Wyciskanie Szpuli , Hantenman, Sprinter czy Spacer Siłacza.

Podczas  Wyścigu Pustynnego zawodnicy dali z siebie wszystko! Wtedy lał się pot, krew a nawet łzy, ale Nasi Bohaterowie  się nie poddawali.. Radość z pokonania własnych słabości i przekroczenia linii mety była ogromna, nie można jej opisać żadnymi słowami!!!

Śmiechu nie zabrakło podczas innych konkurencji, np. rzutu kaloszem, gorączki rybaka czy toru przeszkód moro, kiedy wszyscy zawodnicy obijali się o gumowe przeszkody i niektórym trudno było się pozbierać.

Po wszystkich rozgrywkach zjedliśmy pyszną grochówkę i czekaliśmy na ogłoszenie wyników. Nasza reprezentacja, dzięki swojemu zaangażowaniu, wysiłkowi i współpracy zdobyła :

  • 1 miejsce w konkurencji „Sprinter”
  • 2 miejsce w konkurencjach : „ Mega Drwal” i „Hantelman”
  • 3 miejsce w konkurencjach : „Pustynny Wyścig”, „Klocman” i  „ Spacer Siłacza”

Organizatorem GRATULUJEMY!!!! Jak zawsze wszyscy świetnie się bawiliśmy!!! Chociaż nie można zaprzeczyć ,że czuć było współzawodnictwo pomiędzy drużynami, oczywiście zgodnie z zasadami fair play.

Dziękujemy za   zaproszenie i czekamy na kolejne edycje zawodów…na które już zaczynamy nasze treningi.

Katarzyna Dudziak