Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie

 

 Dariusz Piontkowski Minister Edukacji Narodowej wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym kieruje specjalny list do rodziców uczniów, w którym zachęca do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe.

 

             To narzędzie pozwalające na ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, wspierające bezpieczny powrót dzieci do szkół.

   ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Informuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich.

 W aplikacji znajdują się komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC)                                                                                     oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

 Zachęcam Państwa do śledzenia tych informacji na bieżąco.

Bezpośredni link https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-powrot-do-szkol2
Dodatkowa informacja na stronie www.soswmosina.pl

Treść listu oraz załączniki poniżej

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Mosinie

                                                                                                                                         Bożena Mazur

 

https://www.gov.pl/web/edukacja/aplikacja-protego-safe

https://www.google.com/search?q=2020.08.21_ProteGo+Safe_list+MEN+i+GIS&rlz=1C1PRFI_enPL888PL888&oq=2020.08.21_ProteGo+Safe_list+MEN+i+GIS&aqs=chrome.0.69i59.1203j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

https://www.google.com/search?q=2020.08.18_ProteGo+Safe_list+MEN+i+GIS&rlz=1C1PRFI_enPL888PL888&oq=2020.08.18_ProteGo+Safe_list+MEN+i+GIS&aqs=chrome..69i57.759813j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8