„Podróże bliższe i dalsze” -  uczniowie w ORIENTARIUM w Łodzi

Dnia 13 listopada 2023 r. uczniowie klas Przysposabiających do Pracy klasa 1A PP, 1C/3CPP oraz uczniowie Szkoły Branżowej 2a BS wybrali się do Orientarium w Łodzi. Wyjazd ten odbył się  w ramach projektu edukacyjnego „Podróże bliższe i dalsze” realizowanego w tym roku szkolnym.

W pawilonie poświęconym faunie i florze Azji Południowo Wschodniej, uczniowie mogli podziwiać mieszkańców Orientarium z trzech perspektyw: lądowej, podwodnej oraz z góry. W pierwszej części pawilonu uczniowie podziwiali słonie azjatyckie w kąpieli. Basen wyposażony jest w wielką szybę, co ułatwiło obserwację zwierząt.

Następnie udali się do drugiej części pawilonu, która zaaranżowana jest na starożytnie świątynie. To tutaj  podziwiali  gęstą unikatową roślinność. W tej części  zobaczyli Makaki, bawoła anoa, wydry orientalne, jeżozwierze palawiańskie i kury bankiwa. W strefie oceanicznej podziwiali 7 zbiorników z rybami z oceanu, przeszli także przez 27 metrowy tunel, w którym mogli się poczuć jak w oceanie. W akwariach zachwycali się także rafą koralową. W pawilonie Wysp Sundajskich, podziwiali florę i faunę Azji Południowo-Wschodniej, niedźwiedzia malajskiego, gibona i orangutany. Tutaj poczuli się jak w prawdziwej dżungli. Spacerując po ZOO dotarli także do pingwinów, tygrysa i żyrafy a także do pawilonu w którym znajdują się hipopotamy. Po zwiedzaniu uczniowie udali się na przepyszny obiad i pełni wrażeń wrócili do Mosiny. Z niecierpliwością czekają już na kolejny wyjazd w ramach projektu.

Agnieszka Kozak 

Katarzyna Twardowska

Łukasz Jankowiak